Førjulshelg i Aukrust ånd med overnatting, konsert, julemiddag, julegate og tur i stemningsfulle omgivelser 28.-30. november.

Overnatting på Steien Hotel 28.-30. november
Historiske Steien Hotel ligger midt i Alvdal sentrum, med gangavstand til togstasjonen, Huldra kafé og butikkene. Overnatt i komfortable rom og få en deilig frokost servert ved bordet. Steien Hotel pyntet til jul gir deg garantert julestemning med julemusikk, røkelse, juletre og stjerner i vinduene. Hold deg varm inne med utsikt ut over et snøkledd Alvdal.
For mer informasjon se Steien Hotel sin hjemmeside her.

Julekonsert med Daniel Kvammen på Søberg Gård 28. november
Kom i Julestemning med julemiddag kombinert med julekonserten til Daniel Kvammen. Middagen er en tradisjonell og kortreist juletallerken med ribbe eller pinnekjøtt, og serveres kl. 19:00. Konserten starter kl. 20:00.
Julemiddag med dessert: 450,-
Julekonsert: 485,-
For mer informasjon se Søberg Gård sin hjemmeside her.

Julegate på Huset Aukrust 29.-30. november
Huset Aukrust fylles av ulike aktører som selger julemat og flotte julegaver, og Solan og Ludvig sørger for julestemning.
I Flåklypasalen blir det variert underholdning, og det selges nystekte kanelboller, gløgg og andre godbiter i Solan og Ludvigs kafé.
Her kommer du garantert i julestemning og blir litt mer klar for å gyve løs på desember.
For mer informasjon se Huset Aukrust sin hjemmeside her.

Tur i stemningsfulle omgivelser
Har du brukt opp alle pengene på første dag av julegaten og trenger litt frisk luft kan en søndagstur til Husantunet gi skikkelig julestemning.
Gå fra Hotellet ned til Steibrua, men ikke kryss den. Følg så grusveien til høyre langs Glomma. Etter ca. 1 km kommer du til Husantunet, et godt bevart tun fra 1800-tallet. For å komme tilbake til sentrum går du gjennom tunet og fortsetter på grusveien langs jernbanen. Dette er en fin liten runde på ca. 3km.
For mer informasjon om Husantunet se her.
